Na czym polega analiza SEO?

Zaleca się, aby przed rozpoczęciem działań pozycjonowania strony internetowej przeprowadzić analizę SEO strony internetowej czy też sklepu internetowego. Analiza ta często nazywana jest także audytem. Na czym polega analiza SEO i kiedy warto ją przeprowadzić?

 

Firmy, które specjalizują się w analizach SEO, biorą pod uwagę szereg różnego rodzaju czynników, które mają wpływ na późniejsze prowadzenie działań SEO, ale również warto pamiętać o tym, że analiza może być wykonana na tej stronie internetowej, na której już prowadzone są działania SEO – najczęściej analiza jest konsekwencją niewystarczających rezultatów pozycjonowania.

 

Po co wykonuje się analizę SEO?

Niezależnie od tego, dla jakiej strony internetowej prowadzone będą czynności w ramach analizy SEO, jej cele są podobne. Znajdują się wśród nich między innymi:

  • przegląd istotnych elementów dla SEO

  • zbadanie obecnej optymalizacji strony

  • wskazanie słabych i mocnych punktów optymalizacji

  • wykrycie błędów, które pojawiają się na stronie

 

Co wchodzi w skład analizy SEO?

Jeżeli zlecana jest analiza SEO, w takim przypadku bada się następujące czynniki:

  • stronę główną, a także podstrony internetowej oraz jej poszczególne elementy pod kątem widoczności dla robotów wyszukiwarki internetowej

  • analiza witryny i jej struktury razem z hierarchią strony oraz jej kodowaniem, a także treścią, w tym jej szatą graficzną oraz tekstem

  • ocena pozycji strony w wyszukiwarce wraz z analizą stron konkurencji

 

Ponadto także w ramach analizy SEO przygotowuje się także podsumowanie wraz ze wskazaniem zmian, które należy wprowadzić, by poprawić pozycję oraz popularność strony internetowej, by w ten sposób dotrzeć do wielu nowych odbiorców.

 

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak twoja strona internetowa prezentuje się pod kątem SEO, w takim przypadku zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług w agencji Internetica – posiadamy w tym zakresie wieloletnie doświadczenie i dysponujemy odpowiednimi narzędziami przeznaczonymi do prowadzenia analizy SEO. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!