Pozycjonowanie long tail

W naszej agencji interaktywnej Internetica zajmujemy się świadczeniem kompleksowych usług w ramach pozycjonowania. W naszej ofercie znajduje się także pozycjonowanie long tail, dzięki któremu można osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Long Tail, a więc długi ogon

 

Pozycjonowanie long tail, inaczej długiego ogona to model pozycjonowania, który bazuje na promocji setek dłuższych, wielowyrazowych fraz kluczowych, które precyzyjnie określają zawartość promowanej strony. Statystycznie około 10% ruchu na stronie internetowej przypada z fraz jednowyrazowych, 20% dwuwyrazowych i trzywyrazowych, natomiast aż 70% z fraz dłuższych typu long tail. To powoduje, że to efektywny sposób na promocję!

 

Przykłady:

  • frazy z 1 wyrazu – buty

  • frazy z 2-3 wyrazów – buty zimowe, buty damskie

  • frazy od 3 wyrazów typu long tail – skórzane brązowe zimowe buty damskie, czarne półbuty wizytowe męskie

W celu szybszego znalezienia potrzebnych informacji internauci wpisują do wyszukiwarek internetowych bardziej precyzyjne, a tym samym dłuższe zapytania. Wzrost długości zapytań powoduje, że pozycjonowanie long tail jest obecnie opłacalną inwestycją, ponieważ frazy long tail charakteryzują się wysoką konwersją, czyli efektywnością promocji.

Idealnie rozwiązanie dla sklepów internetowych

 

Long tail sprawdza się przede wszystkim w przypadku stron internetowych o bogatej i zróżnicowanej zawartości. To polecane rozwiązanie w szczególności w przypadku sklepów internetowych, które posiadają szeroką gamę produktów.

 

Wybierając pozycjonowanie long tail w naszej agencji Internetica, otrzymujesz fachowe wsparcie – osiągniesz szybszy efekt, pozycja Twojej strony będzie bardziej stabilna, a wynikiem będzie lepsza konwersja i wyższe zyski. Zapraszamy do skontaktowania się z nami w celu zlecenia usługi!